Македонија на дното по квалитет на живот во регионот


СДСМ континуирано ги лаже и манипулира граѓаните. Нема ништо од ветувањата за 500 евра плата. Додека обичниот граѓанин едвај врзува крај со крај, СДСМ ги ...
| | веќе видена | слични

Нашата земја има висока младинска невработеност. Економскиот магазин Економист пишува дека Македонија е трета земја во светот по невработеност на младите. Од ...
| | веќе видена | слични

Македонија и понатаму е на последните места во регионот според индексот на човеков развој. Нашата земја е рангирана на лошата 82-ра позиција во извештајот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова е вистината за Македонија која нема да ја видите во скапите спотови на СДСМ. Со Заев, Македонија е на дното на листата на земји со еднаков развој и меѓу ...
| | веќе видена | слични

Катастрофална и загрижувачка е статистиката која ја објави еминентниот економски магазин „Економист“, според која нашата земја се наоѓа на третото место во ...
| | веќе видена | слични

Поразувачки се бројките од новиот извештај на УНДП за индексот на човеков развој. Македонија е рангирана на 82-тата позиција за нееднаквиот развој во 2019 ...
| | веќе видена | слични

Германија, Шведска, Белгија, Швајцарија не се единствените ветени земји за младите од Македонија. Македоноската младина може да си ја побара среќата и да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на дното по квалитет на живот во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: