Заев ветуваше земја на еднакви можности, а УНДП покажа колку е очајна состојбата во Македонија


Македонија и понатаму е на последните места во регионот според индексот на човеков развој. Нашата земја е рангирана на лошата 82-ра позиција во извештајот ...
| | веќе видена | слични

Единствениот ПУШ што го прави Заев е кон криминалот и рекетираните бизниси. Се друго е нереалност и розеви очила платени со државни пари и скапи спотови од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истекува мандатот на Заев и тој никогаш повеќе нема да биде премиер на Република Македонија. Заев ќе остане запаметен како премиер кој целосно заборави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Празните и бледи соопштенија на СДСМ нема да го намалат поразот на Зоран Заев на 12-ти април. Штетните политики на Заев, криминалите, тендерите, рекетарството ...
| | веќе видена | слични

Празните и бледи соопштенија на СДСМ нема да го намалат поразот на Зоран Заев на 12-ти април, велат преку соопштение од ВМРО- ДПМНЕ. Од партијата реагираат и ...
| | веќе видена | слични

Како се ближи 12-ти април, така СДСМ се враќа на реториката на лажни ветувања и лицемерна грижа за граѓаните, додека нивните функционери бескрупулозно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ и нивниот претседател Заев се исплашени од претстојниот голем пораз што следува на 12-ти април. Затоа Заев се обидува на шверцерски начин, спротивно на ...
| | веќе видена | слични

Затоа Заев се обидува на шверцерски начин, спротивно на препораките на ОДИХР и ОБСЕ, да ги злоупотребува помалите коалициски партнери за да протурка измени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ветуваше земја на еднакви можности, а УНДП покажа колку е очајна состојбата во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: