Економист: Македонија во топ 10 земји по невработеност на младите и во друштво на Либија и Боцвана


Поразителна е статистиката која вчера ја објави еминентниот економски магазин „Економист“, според која нашата земја се наоѓа на третото место во светот според ...
| | веќе видена | слични

Единствениот ПУШ што го прави Заев е кон криминалот и рекетираните бизниси. Се друго е нереалност и розеви очила платени со државни пари и скапи спотови од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истекува мандатот на Заев и тој никогаш повеќе нема да биде премиер на Република Македонија. Заев ќе остане запаметен како премиер кој целосно заборави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Празните и бледи соопштенија на СДСМ нема да го намалат поразот на Зоран Заев на 12-ти април. Штетните политики на Заев, криминалите, тендерите, рекетарството ...
| | веќе видена | слични

Празните и бледи соопштенија на СДСМ нема да го намалат поразот на Зоран Заев на 12-ти април, велат преку соопштение од ВМРО- ДПМНЕ. Од партијата реагираат и ...
| | веќе видена | слични

Како се ближи 12-ти април, така СДСМ се враќа на реториката на лажни ветувања и лицемерна грижа за граѓаните, додека нивните функционери бескрупулозно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ и нивниот претседател Заев се исплашени од претстојниот голем пораз што следува на 12-ти април. Затоа Заев се обидува на шверцерски начин, спротивно на ...
| | веќе видена | слични

Затоа Заев се обидува на шверцерски начин, спротивно на препораките на ОДИХР и ОБСЕ, да ги злоупотребува помалите коалициски партнери за да протурка измени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економист: Македонија во топ 10 земји по невработеност на младите и во друштво на Либија и Боцвана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: