САМО ЈУЖНА АФРИКА И БиХ СЕ ПОЛОШИ: Македонија урива рекорди со младинска невработеност

Нашата земја има висока младинска невработеност. Економскиот магазин Економист пишува дека Македонија е трета земја во светот по невработеност на младите. Од ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија за 2.5 години преку креативни политики, реални и развојни реформи ја стабилизираше македонската економија и постави ...
| | веќе видена | слични

Сите економски показатели се доказ дека реформите на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија се на прав пат, , рече на прес конференција на ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика повторно објави поразителни бројки за сиромаштијата. Македонија во 2018 година, според нивото на сиромаштија, се подобри во однос ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 94 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 81 | | | веќе видена

Згрутчувањето на крвта е редок, но несакан ефект на вакцината на „АстраЗенека“ што предизвика најмногу контроверзи во светски рамки. Дури и Европската агенција ...
сите 402 | | | веќе видена

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 289 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, реагира на тоа што во изминатите три недели во Македонија има дури 726 жртви на епидемијата на Ковид-19. Како што ...
сите 224 | | | веќе видена

На повидок е нова афера “Картелот Заеви”. Иако МВР молчи и е во паника, неофицијалните информации кои стигаат до нас е дека запленета е дрога од ДЕА во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САМО ЈУЖНА АФРИКА И БиХ СЕ ПОЛОШИ: Македонија урива рекорди со младинска невработеност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: