ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ континуирано ги лаже граѓаните, нема ништо од ветувањата за 500 евра плата

СДСМ континуирано ги лаже и манипулира граѓаните. Нема ништо од ветувањата за 500 евра плата. Додека обичниот граѓанин едвај врзува крај со крај, СДСМ ги ...
| | веќе видена | слични

Сите економски показатели се доказ дека реформите на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија се на прав пат, , рече на прес конференција на ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика повторно објави поразителни бројки за сиромаштијата. Македонија во 2018 година, според нивото на сиромаштија, се подобри во однос ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Есенскиот Евробарометар покажува мал пад на довербата на граѓаните во ЕУ во однос на пролетта, од 44 на 43 отсто, додека главните преокупации на Европејците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ континуирано ги лаже граѓаните, нема ништо од ветувањата за 500 евра плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: