Жител на Врапчиште каснат од куче скитник

2 копии
2 копии
4 копии

С.И.(65) од Гостивар вчера во СВР Тетово пријавил дека околу 19 часот и 15 минути во неговиот угостителски објект на улица „Илинденска“ во Гостивар бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во саботата пред угостителски објект на ул. „Анастас Митрев“, нас. Мичурин, од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода В.Б. (57) од Скопје, кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 383 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 521 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 114 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 58 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на Врапчиште каснат од куче скитник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: