(Видео) Ќе се стопираат платите во сите институции кои нема да го ажурираат бројот на вработени


Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, на денешната прес конференција се осврна на последната мерка што МИОА во координација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предупредувачки прекин на работата на судската администрација. Тие денеска два часа нема да работата но најавуваат дека доколку нивните барање не се исполнат, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација, за што веќе подолго време преговараат Синдикатот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со измените на Законот за административни службеници и на Законот за вработените во јавниот сектор се предвидува воведување евидентни листови со кои на месечно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата и УПОЗ соработуваат при носењето на измените и новите закони од областа на јавната администрација, изјави министерот за информатичко општество и ...
| | веќе видена | слични

Владата, МИОА и УПОЗ, се во постојана координација и соработка при подготовка на измените на Законот за вработени во јавен сектор и Законот за административни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, се обрати на годишната конференција за Сидикатот на работниците од управата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 460 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 93 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 56 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 119 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 203 | | | веќе видена

Партијата нема должничко-доверителски односи со компаниите коишто беа споменати денеска во медиумите, рече вечерва во Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 224 | | | веќе видена

Сестрата на Орце Камчев, Кристина Камчева-Стојческа пред две недели се повлекла од управителската функција во фирмата Монт, во која денеска инспектори ја ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ќе се стопираат платите во сите институции кои нема да го ажурираат бројот на вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: