Манчевски: Политиките и програмата на Владата предвидуваат постојано покачување на платите


Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, се обрати на годишната конференција за Сидикатот на работниците од управата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 15 ноември 2019 (МИА) – Судската администрација излезе на еден и полчасовен протест за да ја зголеми и онака големата плата на судиите. Судската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу е лесно да протестирате и да дадете поддршка на некој што протестира. Многу е потешко да протестирате за морални вредности, изјави попладнево ...
| | веќе видена | слични

Гужва и револт утрово пред судскиот комплекс. Наместо на работа, судските административци излегоа на предупредувачки штрајк. Обвинија дека судскиот буџетски ...
| | веќе видена | слични

На мирен двочасовен протест педестина административни работници денеска излегоа пред вратата на Основниот суд во Велес за да искажат незадоволство од одлуките ...
| | веќе видена | слични

Министерката Рената Дескоска вели дека гласот на судството се слуша само за распределба на пари, а имаат најмалку право да зборуваат за тоа поради лошите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 775 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 310 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Политиките и програмата на Владата предвидуваат постојано покачување на платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: