Тешка несреќа на автопатот на излез од Скопје


2 копии

Околината на Лесковац е завиена во црно по веста дека нивниот сограѓанин Марко Здравковиќ загинал во сообраќајна несреќа во близина на Нирнберг во Германија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На регионалниот пат Демир Капија- Неготино, во близина на клучка с.Тремник, вчера во 13.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај село Тремник. Несреќата се ...
| | веќе видена | слични

Две лица починале во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:30 часот на регионалниот пат Демир Капија-Неготино. Во незгодата учествувале патничко ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од МВР, иврши увид на регионалниот пат Неготино - Демир Капија каде што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди директорката на Здравствениот ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајна незгода се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, кај село Тремник. Иако сведоци велат дека се работи за сериозна несреќа со една ...
| | веќе видена | слични

Според Филипова, тешко повреденото лице, од кавадаречката болница е пренесено на скопските клиники. Како што претходно информира МВР, се судриле џип „хјундаи" ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот шеф на државата Стево Пендаровски денеска ќе оствари средба со францускиот претседате Емануел Макрон во Елисејската плата во рамките на Парискиот ...
сите 730 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 95 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка несреќа на автопатот на излез од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: