Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!


Босанксиот пејач Халид Бешлиќ ја оперираше катарактата на левото око, па раскажа како му било пред неколку дена кога не гледал скоро ништо, со оглед на тоа ...
| | веќе видена | слични

Словенечкото чудо од дете, Лука Дончиќ, со само 23 години се наметнува како еден од најдобрите кошаркари во НБА-лигата во моментов и тоа во својата втора ...
| | веќе видена | слични

По двата порази во низа, Далас имаше голем императив да оствари победа на домашен терен пред своите фанови, а иако задачата не беше воопшто лесна, Маверикси ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Далас Маверикс загуби на гостувањето кај Њујорк Никс со 106-103 во еден од синоќешните натпревари од НБА лигата. Но, ако ништо друго неверојатниот Лука Дончиќ ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ игра неверојатно во дресот на Далас Маверикс сезонава, па навивачите се воодушевени од неговите настапи. Словенецот покажа зошто е дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 237 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 170 | | | веќе видена

Организацијата за човекови права „Хјуман Рајтс Воч“ денеска излезе со критика за насилството што безбедносните сили „одново и одново“ го покажаа против мирните ...
сите 242 | | | веќе видена

Словенечката репрезентација иако има само еден пораз, сепак не успеа да се пласира во четвртфиналето на СП во Египет. Со домаќинот одиграа реми, но тоа не беше ...
сите 243 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 394 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 159 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: