АВТОБУС ПРЕГАЗИ ДЕТЕ: Веднаш интервенирала Брзата помош


На територија на градот Краснодар во Русија е пронајдено 9- годишно девојче кое исчезнало на 18 ноември. Спасувачите ја нашле еден ден пред да исчезне и тоа во ...
| | веќе видена | слични

Салем Сабатку била киднапирана на 18 мај годинава од 51-годишниот Мајкл Веб. Ја грабнал додека шетала со нејзината мајка во Форт Ворт, Тексас. Мајката се ...
| | веќе видена | слични

На снимката се гледа моментот кога тексашката полиција ја пробива вратата од хотелската соба и го спасува киднапираното 8-годишно девојче кое е сокриено во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На снимка објавена на Јутјуб се гледа моментот кога полицијата во Тексас насилно турка врата во хотелска соба и спасува киднапирано 8-годишно девојче, кое било ...
| | веќе видена | слични

Девојче од 13 години се бори за живот, а 41 годишна жена е повредена откако банда со мачети вчера вечерта упаднала во нивниот дом во Лиснаскеа, Северна ИрскаОд ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 509 | | | веќе видена

Александар Велјановски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на неговото денешно обраќање во Собранието зборуваше за Законот за попис каде посочи дека станува збор за еден ...
сите 274 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 146 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вчера беше во целост надиграна од репрезентацијата на Шведска во првиот натпревар на Светското првенство. Избраниците на Данило ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АВТОБУС ПРЕГАЗИ ДЕТЕ: Веднаш интервенирала Брзата помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: