Мајка се сретна со убиецот на својот син: Беше подготвена да прости, но ваков однос никој не очекуваше (ВИДЕО)


Една мајка ја објаснила нејзината болна одлука да му прости на пијан возач кој го убил нејзиниот син во сообраќајна несреќа. Кевин Јетс (25) од Тенеси е убиен ...
| | веќе видена | слични

Полина Фестова е новата ѕвезда на Јутјуб сцената и тоа затоа што одлучила јавно да проговори за своето несекојдневно искуство. Иако има само 13 години, таа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мелиса Пуерто тврди дека нејзиното минато ја подготвило да биде подобра сопруга и мајка. Четири години откако останала без работата како наставничка го ...
| | веќе видена | слични

Живееме во свет во кој луѓето, за жал, сè помалку покажуваат емпатија кон другите. Богатите стануваат сè побогати, додека сиромашните едвај спојуваат крај со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скрши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, единаесетгодишниот Дејан пешачи ...
| | веќе видена | слични

 Сите мајки се прекрасни и совршени, а овој текст ќе ви покаже дека никогаш не треба да се сомневате во себе, да се споредувате со другите и да мислите дека ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Марија Шерифовиќ следната година ќе стане мајка, тврди нумерологот и визионер Владо Кечина, пишува „Србија денес“. Марја ќе добие син, а бебето во ...
| | веќе видена | слични

Станија Добројевиќ сè уште размислува дали да влезе во „Задруга 3“ и да се соочи со Владимир Томовиќ. Од враќањето од Америка, таа не се раздели од своето ...
| | веќе видена | слични

На воспитувачката во градинка очигледно не и се допаднало што децата имаат споени веѓи, оа одлучила тоа да го промени. Револтирани родители поднеле жалба ...
| | веќе видена | слични

Вилијамс (52) од Вашингтон веќе 35 години не знае што се случило со нејзината ќерка, која е грабната кога имала само три месеци. Во потресната исповед Еленор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 538 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата со донесената прва мерка од петтиот антикризен пакет им подари на „локомотивите“ – членки на Стопанската комора на Македонија 162,4 милиони евра, а на ...
сите 147 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 343 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очигледно дека ниту сопствената влада не ја известува за одлуките кои ги носи во проблемот со Бугарија. Контрадикторни и неусогласени се ...
сите 114 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 385 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајка се сретна со убиецот на својот син: Беше подготвена да прости, но ваков однос никој не очекуваше (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: