“МНОГУ Е ТЕШКО ДА СИ СЛЕП“: На Халид Бешлиќ со операција докторите му го спасија едното око

Пејачот Халид Бешлиќ пред неколку дена ја оперираше катарактата на левото око, па раскажа како му било кога не гледал скоро ништо, откако пред 10 години го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот англиски музичар Елтон Џон изјавил дека морал повторно да учи да оди кога добил сериозна инфекција по операцијата на рак на простатата . Тој ...
| | веќе видена | слични

„Бев на дежурство повеќе од 24 часа...“ Едно од прашањата кое себеси никогаш не си го поставуваме е кога хирурзите мократ кога се на повеќечасовна хируршка ...
| | веќе видена | слични

Сајтот на Бигорскиот манастир, Бигорски.орг., го пренесува сведоштвото на Мана Хорбаладзе која му била духовно чедо на св. Гаврил Грузиски. Сајтот нуди дел од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Александар Велјановски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на неговото денешно обраќање во Собранието зборуваше за Законот за попис каде посочи дека станува збор за еден ...
сите 257 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 146 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вчера беше во целост надиграна од репрезентацијата на Шведска во првиот натпревар на Светското првенство. Избраниците на Данило ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“МНОГУ Е ТЕШКО ДА СИ СЛЕП“: На Халид Бешлиќ со операција докторите му го спасија едното око

Од:
До кого (е-маил):
Порака: