Евроинтеграцијата останува врвен приоритет по исходот во Брисел, изборите закажани за 12 април


По негативниот исход од состанокот на Европскиот совет во Брисел, политичките лидери во државава се согласија дека нема друга алтернатива освен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот на населението кој беше планирано да се одржи на пролет, се одложува за април 2021 година, дознава ТВ „Телма“. Зоран Директорот на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Евроамбасадорот Самуел Жбогар смета дека одложувањето на пописот поради одлуката за предвремени парламентарни избори е логично за да нема политичко влијание, ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов од СДСМ на новинарско праање Дали постои некоj договор помеѓу партиите за одложување на изборите за 12 април, во случај да не завршат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се надевам дека пописот на население, станови и домаќинства ќе се одржи и нема пречки законот за негово одржување да се усвои во парламентот, рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евроинтеграцијата останува врвен приоритет по исходот во Брисел, изборите закажани за 12 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: