Костадинов: СДСМ е подготвена за избори кога и да се случат, единствени што избегаа од брзи предвремени избори се ВМРО-ДПМНЕ


Костадин Костадинов од СДСМ на новинарско праање Дали постои некоj договор помеѓу партиите за одложување на изборите за 12 април, во случај да не завршат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повторно побара одговор од премиерот Зоран Заев кој ќе им надомести на оние кои во последните десет месеци ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Првиот спикер на парламентот на независна Македонија Стојан Андов ги разби дилемите дали власта има право да ги одложи изборите поради ратификација на ...
| | веќе видена | слични

Би сакал да се осврнам на две стратешки теме во делот на економијата кои тогаш ги нудеа пред граѓаните. Првата беше дека практично ќе ги вратат оние 15 ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за кумановската телевизија Плус вели дека за пропорционалниот данок ги предупредувале токму тие. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања при неговата посета во Куманово, истакна дека договорот за предвремени избори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

тонско Вилма Русковска- Имаше еден филм „Чарлиеви ангели“ и една госпоѓа која влезе во филм на една естрадна ѕвезда Бојан Јовановски и мислеше дека никој ништо ...
сите 380 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама на претпладневната вонредна седница на Владата рече дека заминува за Лондон за да присуствува на Самитот на Северноатлантската ...
сите 509 | | | веќе видена

ОВЕН Конечно ќе се изреализира еден деловен план во склад со кој ќе се развијат вашата кариера и статус. Ќе успеете да се ослободите од малите љубовни грижи. ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: СДСМ е подготвена за избори кога и да се случат, единствени што избегаа од брзи предвремени избори се ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: