Повеќе вести како оваа (25)

Костадин Костадинов од СДСМ на новинарско праање Дали постои некоj договор помеѓу партиите за одложување на изборите за 12 април, во случај да не завршат ...
сите 354 | | | веќе видена

Подготвени сме кога ЕУ ќе одлучи да ги отпочнеме преговорите, изјави денеска портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов, одговарајќи на новинарско ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата бараше избори што поскоро, а сега моли бога да не ги добие. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера лицитираше со некои датуми, април, ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата бараше избори што поскоро, а сега моли бога да не ги добие. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера лицитираше со некои датуми, април, ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата бараше избори што поскоро, а сега моли бога да не ги добие. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера лицитираше со некои датуми, април, ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов наместо да држи бледи прес конференции нека одговори што има договарано на средбите со Боки 13? Дали има разговарано за рекет и колкав бил ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократите ќе оддржат прес конференција пред седиштето на СДСМ попладнево во 15 часот и 45 минути. Изјавата за медиуми ќе ја даде Костадин Костадинов ...
| | веќе видена | слични

„Костадин Костадинов наместо да држи бледи прес-конференции нека одговори што има договарано на средбите со Боки 13?“ велат од ВМРО- ДПМНЕ во реакција на прес ...
| | веќе видена | слични

СДСМ одлучи дека нема потреба од предвремени парламентарни избори, а одлуката е донесена вечерва на седницата на Извршниот одбор (ИО), соопшти ноќва ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО ДПНЕ преку соопштение реагираат на денешната прес конференција на Костадин Костадинов од СДСМ.„Само Костадин Костадинов може да излезе и ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Костадин Костадинов наместо да држи бледи прес конференции нека одговори што ...
| | веќе видена | слични

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката ...
| | веќе видена | слични

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката ...
| | веќе видена | слични

Извршниот одбор на СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што бараше опозицијата. Одлуката ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...