(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ е подготвена за избори кога и да се случат


2 копии

„За Христијан Мицкоски зборот нема никаква вредност. Иако најави дека после 17 октомври тој и ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат на улиците, на плоштадите, денес никaде ги ...
| | веќе видена | слични

„Јасно и отворено сум кажувал и ќе повторам, за мене постојат три свети работи, кои ги негувам во мојот живот – тоа се семејството, Струмица и Сееврна ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов го повика ВМРО-ДПМНЕ на улица на протести. Тој на денешната прес конфернеција констатираше дека МИцкоски не стоел на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во ова време кога треба да носиме одлука како да продолжиме понатаму, сите земји, сите европски лидери, ама сите, вклучително и претседателот Макрон, жалат за ...
| | веќе видена | слични

Струмица памти како сакаа да и го убијат европскиот дух, но таа стануваше сѐ похрабра. Не забораваме кога бевме како казнети, но денес Струмица се развива и е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократскиот сојуз, врз основа на анализата на актуелните односи помеѓу Македонија и Бугарија, оценува дека бугарските барања се сведуваат на три клучни ...
сите 330 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 375 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 295 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 178 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

Го повикуваме премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави пред македонската јавност за што точно тајно се преговара во Софија овие денови?, ова денеска ...
сите 213 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ е подготвена за избори кога и да се случат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: