Пописот се одложува за април 2021 година


2 копии

ДУИ во судир со СДСМ и другите партии не дозволи да се избере директор на Државниот завод за ревизија, ова синоќа го објави пратеникот Мухамед Зекири. ДУИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата, Илија Димовски денеска ја прекина расправата по точката за избор на главен државен ...
| | веќе видена | слични

Нема договор за избор на главен државен ревизор, собраниската Комисија ја прекина денешната седница Комисија за прашања на изборите и именувањата дополнително ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата на Нов Зеланд денеска соопшти дека уште две лица починале од здобиените повреди при ерупцијата на вулканот на Белиот Остров, со што бројот на жртви ...
сите 97 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 129 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пописот се одложува за април 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: