Кристиано Роналдо = МНОГУ ПАРИ, тоа Јувентус најдобро го знае


Јувентус викендов му гостува на Лече, а тренерот на шампионот Маурицио Сари одлучи да му даде одмор на Кристијано Роналдо. Тоа ќе биде втор пат оваа сезона, ...
| | веќе видена | слични

Јувентус сака нов Роналдо, помлад, не со иста способност со еден трансфер да го смени економскиот трговски биланс, затоа што Кристијано во тоа е единствен, но ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари одбива да нареди Кристијано Роналдо да ги препушти должностите за изведување на слободен удар, вели дека ЦР7 и Миралем ...
| | веќе видена | слични

Маурицио Сари на денешната прес-конференција во пресрет на дуелот со Лече во Серија А нагласи дека Кристијано Роналдо ќе мора да добие одмор на некој од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 298 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има законска обврска да им обезбеди право на полагање државна матура на учениците, посебно на оние кои сакаат да ...
сите 248 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 90 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 168 | | | веќе видена

Поранешната портпаролка на Белата куќа, Сара Сандерс денеска ќе ги објави плановите за нејзината кандидатура за гувернерка на Арканзас, изјави официјален ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кристиано Роналдо = МНОГУ ПАРИ, тоа Јувентус најдобро го знае

Од:
До кого (е-маил):
Порака: