Таравари: Со сите скандали ДУИ ќе мора да оди во опозиција и да се реформира


– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
| | веќе видена | слични

Сите граѓани од сите етнички заедници покажуваат отворена љубов кон мене, изјави синоќа премиерот Зоран Заев кој гостуваше во ТВ Алсат. - Дали ми приоѓаат и ме ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари пред малку на Фејсбук се огаси по изјавата на Заев вечерва во интервју за Алсат, а поврзана со искажан став на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, во интервју за „360 Степени“ ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека при посетата на Гостивар му ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вели дека неговиот коментар за гушкањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Арбен Таравари од Алијансата за Албанците, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари преку Фејсбук му врати на премиерот Зоран Заев за вечерашната изјава во интервјуто за Алсат дека само Таравари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата, претседателот и Собранието во Бугарија имаат единствен „монолитен“ став околу прашањето со Македонија, вели во интервју за бугарската национална ...
сите 892 | | | веќе видена

Од пред Владата на протестот „Оставка на Заев, слобода на народот“ на граѓаните се обрати Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 664 | | | веќе видена

Владо Бучковски е одличен познавач на состојбите, има добри контакти со Бугарија и ќе придонесе позитивно за процесот и односот со оваа земја, изјави денеска ...
сите 178 | | | веќе видена

 Членството на СДСМ, граѓаните, јавноста, интелектуалците се тие кои јасно и гласно кажуваат не на неговата штетна политика на свиткана кичма, која не носи ...
сите 112 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 176 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Со сите скандали ДУИ ќе мора да оди во опозиција и да се реформира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: