Трошановски: Франција има подобрена перцепција за перформансите на земјава за почеток на преговорите


Перцепцијата на Франција околу перформансот за заслугите на Северна Македонија да започне преговори со ЕУ е подобрена, во споредба со летото, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Димитров заедно со премиерот Заев и вицепремиерот Османи  се во Брисел каде ќе се сретнат со европски претставници во последен обид да излобираат датум за ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија пред своето седиште во Брисел го истакна македонското знаме, во знак за солидарност кон нашата земја поради ветото на францускиот ...
| | веќе видена | слични

Mинистрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ денеска во Луксембург не успеаја да постигнат консензус за отворање пристапни преговори со Северна ...
| | веќе видена | слични

Претставник на германската влада соопшти дека на денешниот состанок меѓу германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Во името на 90% од македонските граѓани кои веруваат во европската интеграција министерот за надворшни работи, Никола Димитров, побара од земјите членки на ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Печатот во Германија во вечерните онлајн изданија речиси едногласно ја лоцира вината за неуспехот да се исполни ветувањето кон Северна Македонија и Албанија во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во работна посета на институциите на Европската Унија во Брисел, соопшти владината прес-служба.Премиерот ...
| | веќе видена | слични

По француското вето за почеток на преговорите со Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, очите на двете земји се сега вперени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 190 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трошановски: Франција има подобрена перцепција за перформансите на земјава за почеток на преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: