Лидерите на ЕУ денеска и утре ќе одлучуваат дали Северна Македонија може да почне преговори


ЕУ не успева да постигне компромис по ова прашање веќе година и половина, пред сѐ поради противењето на Франција, која смета дека е неопходно прво да се ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент утре ќе гласа за Резолуција за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија, документ со девет точки во кои се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Намерата на ЕП е од помош, нешто што е мал лек за горчината во нашите души која нè затекна со оваа нефер историска грешка што ја направи Европската Унија кон ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев смета дека најавата за вонредна резолуција на Европскиот парламент со која повторно ќе се побара отворање на пристапните преговори за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со договорот постигнат помеѓу лидерите на политичките партии кај Пендаровски станува јасно дека на политичката сцена Зоран Заев повеќе не одлучува ништо. Заев ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Премиерот Зоран Заев на 29 октомври ќе оди во Рим на средба со претседателот на италијанската Влада, Џузепе Конте, по најавите на Италија дека ќе побара ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев во интервју за „360 степени" потврди дека на покана на италијанскиот премиер ќе го посети Рим, како и дека проширувањето треба да биде тема на Советот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 317 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 225 | | | веќе видена

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Децата да се вратат во училиштата и наставата да започне со физичко присуство на учениците, ова е ставот на дел од родителите што ги анкетираше ТВ 24, по ...
сите 383 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерите на ЕУ денеска и утре ќе одлучуваат дали Северна Македонија може да почне преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: