Норвешка рече „не“ за противракетен одбранбен штит на НАТО

3 копии

Посетите на членовите на руската Државна дума на САД ќе бидат суспендирани сè додека не се разјасни инцидентот со руската пратеничка Инга Јумашева, која беше ...
| | веќе видена | слични

Москва – Спикерот на Долниот дом на рускиот парламент Вјачеслав Володин изјави дека Инга Јумашева, пратеничката што беше уапсена на њујоршкиот аеродром од ФБИ, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 238 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 102 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 161 | | | веќе видена

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека „на нож“ наишла идејата за алтернативна работа на Собранието. ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешка рече „не“ за противракетен одбранбен штит на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: