СИЛЈАНОВСКА: Господине Пендаровски, сите држави имаат своја мафија, но само во Македонија мафијата има своја држава


Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премногу долго чекавме – порача извршниот директор на „Еуромакс ресоурцес“, Тимоти Морган Вин во гостувањето во емисијата „Трилинг“, осврнувајќи се на опцијата ...
| | веќе видена | слични

Ова го истакна носителот на листата на кандидати за пратеници на СДСМ и Коалицијата за европска иднина, д-р Венко Филипче на трибина со млади во Струмица. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно општество е живо колку што е мотивирана неговата младина. Кога кај младите се јавува апатија, кога кај нив паѓа ентузијазмот и интересот, тоа општество ...
| | веќе видена | слични

Дали државата ѝ овозможува достапни начини на дијаспората да ги искаже својот глас, став и мислење? Нашата дијаспора воопшто не е малобројна, а токму бројноста ...
| | веќе видена | слични

Пред македонските граѓани е вториот круг од претседателските избори, заедно со парламентарните, но впечатокот што се добива токму меѓу обичните луѓе е дека ...
| | веќе видена | слични

Доколку постоеја реципроцитет и заемност, Европската Унија и Брисел немаше да бидат фокусирани само кон сопствените цели туку, напротив, реално ќе погледнеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

,,Во име на Политичката партија Левица, изразувам сочувство до народот на Исламската Република Иран за трагичната загуба на претседателот Ебрахим Раиси, ...
сите 365 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 484 | | | веќе видена

Симултаните израелски напади на северните и јужните рабови на Појасот Газа овој месец предизвикаа нов егзодус на стотици илјади жители во енклавата и ...
сите 370 | | | веќе видена

Организациската директорка на Клиниката за токсикологија, Бесија Иљази во изјава за албански медиуми тврди дека клиниката има потреба од 18-те вработувања што ...
сите 129 | | | веќе видена

Штом Турција го испорача во земјава, осомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски Палчо од приторот во Шутка писмено побарал адвокати во ...
сите 227 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 199 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИЛЈАНОВСКА: Господине Пендаровски, сите држави имаат своја мафија, но само во Македонија мафијата има своја држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: