Иконата на францускиот филм Брижит Бардо наполни 85 години

Убавата Французинка се мажела четири пати, залудела стотина мажи, но и жени, се обидела да се убие двапати, бременоста ја споредувала со тумор и никогаш не ја ...
| | веќе видена | слични

Загрижената мајка ја споделила фотографијата од својот син зависен од дрога, односно две фотографии направени со разлика од само седум месеци, на втората тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во Велика Британија како “бомба“ одекна веста дека Колин Руни, сопруга на фудбалската жива легенда Вејн Руни, ја обвини една од најомразените сопруги на ...
| | веќе видена | слични

Мет имал трагична несреќе по која останал во кома. На лекарите не им требало долго за да предложат на неговата сопруга да го исклучат од апарати, но таа ...
| | веќе видена | слични

Познава ли љубовта години? На ова прашање една мајка сигурно одговорила - да. Имено, загрижена мајка го споделила своето непријатно искуство со надеж дека ...
| | веќе видена | слични

Славните личности се трудат интимниот живот да го задржат за себе, но ретко тоа им успева. Некој од поранешните партнери ќе се налути па ќе ги разоткрие во ...
| | веќе видена | слични

Иако преживеала вистински пекол, таа во јавноста секогаш е насмеана, позитивна и подготвена за шега. Љубовната приказна на Селма Бајрами и Мујо Мишиќ започнала ...
| | веќе видена | слични

Супермоделот Наталија Водианова, 37-годишната „руска Пепелашка“, благодарение на убавината успела да се извлече од сиромаштијата во која живеела во Нижни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед ...
сите 552 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 491 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 352 | | | веќе видена

Избраниот демократски претседател Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот ...
сите 341 | | | веќе видена

СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ЗАЕВ Оставка на Заев, слобода на народот, повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од протестот пред Владата. Вели дека има ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иконата на францускиот филм Брижит Бардо наполни 85 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: