Оправдана ли е причината на ЕСМ: До 4 милиони евра за субвенции на клими за граѓани од Кичево, Скопје, Битола и Тетово


Дали од популистички и неоправдани причини се трошат државни пари или сепак не? На ова прашање јавноста побара одговор откако стана јасно дека „Електрани на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните бараат засилен мониторинг на индустриските капацитети, детектирање на загадувачите и нивно јавно обелоденување. Потоа поставување транспарентен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓанските иницијативи „Ние сме Карпош 4“ и „ЕкоКарпош 3,2,1“ преку пост на „Фејсбук“ повикуваат на одбележување на како што велат „Чекањето“ решение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проблемите со загадувањето, од секаков облик, се огромни. Ефектите од промената на климата која веќе е изменета и ќе продолжи да се менува се исто огромни. ...
| | веќе видена | слични

Владата преку Министерството за животна средина целосно ќе го субвенционира поставувањето филтри на оџаците на 30 мали и средни претпријатија од Тетово кои се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Малите и средните претријатија од Полошкиот регион да аплицираат за субвенционирање со цел да добијат филтри за оџаците од системите за затоплување, апелира ...
| | веќе видена | слични

Апелира заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули од Тетово каде беше во посета на фабриката за мебел „Њу дизајн". Фирмите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева и викендот останува во приватната болница Жан Митрев. Таа има привилегирана позиција за разлика од сите други притвореници и затвореници. И во ...
сите 676 | | | веќе видена

Неизвесно ќе биде до крај, вели Вицепремиерот Бујар Османи во пресрет на претстојниот Самиот на шефовите на држави на 17-18 октомври во Брисел, каде Македонија ...
сите 638 | | | веќе видена

Односите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и сестринските партии во ЕПП се исклучително добри, рече во интервју за „Сител“ Волкмар Клајн, пратеник во германскиот Бундестаг, ...
сите 258 | | | веќе видена

Со отворање на нова истрага за аферата Рекет се фрла сомнеж дека власта сака нешто да сокрие. Имено Русковска поднесе обвинение за Катица Јанева, Боки 13 и ...
сите 181 | | | веќе видена

Десниот бек Стефан Ристовски на пресот пред дуелот со Полска во квалификациите за ЕП 2020 смета дека домаќинот не е многу поквалитеттен од нашата ...
сите 348 | | | веќе видена

Како што пренесува италијанскиот „Калчомеркато“, три европски фудбалски гиганти се во редот за македонскиот 20-годишен „Дијамант“ Елиф Елмас. Нашиот играч ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оправдана ли е причината на ЕСМ: До 4 милиони евра за субвенции на клими за граѓани од Кичево, Скопје, Битола и Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: