Има одиграно само два меча, а веќе вреди 25 милиони евра


2 копии

Англискиот шампион Манчестер Сити има недостаток на централни дефанзивци по повредите на Џон Стоунс и Емерик Лапорт, односно сега тренерот Пеп Гвардиола има на ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити пред некое време остана без еден од главните столбови во одбрана Емерик Лапорт кој ќе биде надвор од терените до наредната година за да денеска ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола во следните месец дена ќе мора со крпена одбрана, стратегот на располагање има само еден централен дефанзивец откако се повреди и Џон ...
| | веќе видена | слични

Проблемите на Манчестер Сити во однос на одбраната се зголемија. Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола потврди дека повредата на Џон Стоунс е сериозна и ќе ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола потврди дека Стоунс ќе отсуствува четири до пет седмици, а тој веќе се соочува со сериозни проблеми во тимот, особено во дефанзивната линија каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стручните аналитичари на „Скај Спортс“, Гери Невил и Џејми Карагер се едногласни кога се работи за двајца фудбалери на Манчестер Сити. Имено, Невил ги нападна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 117 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 59 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има одиграно само два меча, а веќе вреди 25 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: