Добар совет пари вреди, владин советник уште повеќе

2 копии

Принципот на законитост (легалитет) 1 , е еден од битните елементи кои го определуваат степенот на владеење на правото во една држава. Согласно Листата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Економски раст не е можен без владеење на правото, порачаа денеска учесниците на форумот што го организираше Стопанската комора на Македонија.Укажаа и дека ...
| | веќе видена | слични

На тркалезната маса, одржана во Стопанската Комора на Македонија, се дискутираше за различните аспекти на прашањето за владеење на правото во земјата и ...
| | веќе видена | слични

Бизнисот има потреба од доверба во институциите, сигурност и правен континуитет за да може да даде најдобри ефекти кои ќе придонесат за раст на економијата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владеењето на правото е предуслов не само за економски, туку за севкупен раст на општеството, а институциите се социјалната инфраструктура која го влече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Владеење на правото како императив за стабилни и предвидливи услови за водење бизнис“, е темата на која ќе се дебатира денеска во Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични

Правосудниот систем, таков каков што е денес, ни покажува дека веќе нема простор за реформирање – или одлучно ќе се пристапи кон негово целосно редефинирање од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 515 | | | веќе видена

Поради нестручно и несовесно работење, Советот на јавни обвинители ја разреши Катица Јанева и од обвинител. Во петокот Советот ја разреши од специјален, а ...
сите 440 | | | веќе видена

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана, упати честитка до Васил Стерјовски, по повод изборот за претседател на единствената македонска партија во ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добар совет пари вреди, владин советник уште повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: