Го надмина мегапопуларниот „Frozen“: Овој е најуспешниот анимиран филм на сите времиња


Новото издание на Дизниевиот хит „The Lion King“ официјално стана најуспешен анимиран филм на сите времиња, пренесува Cinema Blend. Се вкупна заработка од 1,3 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Официјално е најавено четврто продолжение од култната научно-фантастична трилогија „Матрикс“ во кое ќе биде вклучен најголем дел од тимот кој работеше и на ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот дел од „Матрикс“ официјално е потврден и во актерската екипа се враќаат Кијану Ривс и Кери Ен Мос, како Нео и Тринити, ликови од оригиналната ...
| | веќе видена | слични

Новото издание на Дизниевиот „Кралот лав“ стана најуспешниот анимиран филм на сите времиња, пишуваат од „Cinema Blend“. Со севкупна заработка од 1.3 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 234 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го надмина мегапопуларниот „Frozen“: Овој е најуспешниот анимиран филм на сите времиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: