Канада без уште една НБА ѕвезда ќе патува на Мундобаскетот

Ново откажување во селекцијата на САД за Мундијалот во Кина. Се чини како никој да не сака да настапи за својата селекција. Сега на селекторот Грег Попович му ...
| | веќе видена | слични

Американската кошаркарска репрезентација на големите натпреварувања последен пат изгуби на 1 септември 2006 година, од Грција. Од тогаш до денес Американците ...
| | веќе видена | слични

Пол Милсап е десеттиот кошаркар што го откажа учеството на Мундијалот во Кина, па Американците ќе имаат многу проблеми да стасаат до целта и освојување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарската репрезентација на САД повика шест нови кошаркари за подготовките за Мундијалот во Кина кој започнува на крајот на идниот месец. По големиот број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 451 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 201 | | | веќе видена

Глумицата Кристи Свонсон застана во одбрана на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп, по најавите за дигитално отстранување на неговиот лик од ...
сите 402 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Овој јануари има врнежи од дожд над просекот, велат од секторот хидрологија во Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму објаснуваат дека иако планинските, ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канада без уште една НБА ѕвезда ќе патува на Мундобаскетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: