Проклетството на дресот со култниот број 7 од Манчестер Јунајтед


3 копии

Веста која вчера беше најавена како изненадување денес доби официјална потврда – Хуан Мата го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед. Мата за клубот од „Олд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот официјален фејсбук профил наведе дека иако е сѐ уште рано било што да заклучуваме, линеарниот раст на заболени ...
сите 516 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 254 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 300 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 123 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 116 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека секој матичен лекар кој преку „МојТермин“ му закажува на својот пациент тестирање на Ковид-19 ги добива резултатите на ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проклетството на дресот со култниот број 7 од Манчестер Јунајтед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: