Пороен дожд и силен ветер во повеќе делови од земјата - циклонот „Андреа“ дојде во Македонија

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
2 копии
3 копии
10 копии
6 копии
повеќе

Останато

Активната блокада во Собранието од страна на ВМРО-ДПМНЕ и понатаму продолжува, соопшти лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.Мицкос при посетата на Ресен, ...
сите 721 | | | веќе видена

Неименуван претставник на НАТО за германската новинска агенција ДПА изјави дека Турција ги блокираше пристапните преговори на Финска и на Шведска за членство ...
сите 900 | | | веќе видена

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
сите 127 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 126 | | | веќе видена

СПЦ се обидува да живее во духот на мирот со сите православни цркви, иако тука има несогласувања и кавги, но тоа се минливи работи, изјави денеска српскиот ...
сите 430 | | | веќе видена

Доколку се изгласа резолуцијата за извештајот на Европската комисија за Македонија која ги содржи бугарските барања - тоа нема да биде формален услов за ...
сите 469 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пороен дожд и силен ветер во повеќе делови од земјата - циклонот „Андреа“ дојде во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: