Повеќе вести како оваа (25)

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
сите 204 | | | веќе видена

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ...
| | веќе видена | слични

Времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со поројни врнежи од дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи од дожд, појава на град, електрични празнења и засилен ветер. Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота во западните делови ќе има локален дожд, а потоа во наредните два дена ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.
| | веќе видена | слични

Времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со поројни врнежи од дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи од дожд, појава на град, електрични празнења и засилен ветер. Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота во западните делови ќе има локален дожд, а потоа во наредните два дена ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.
| | веќе видена | слични

Охрид, 6. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне на места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...