СДСМ: Растот на БДП од 3 отсто во третиот квартал е доказ дека Владата ја изведе еконoмијата на прав пат


Растот на БДП од 3 отсто во третиот квартал од 2018 е потврда за успешноста на економските политики на Владата, велат од владејачката СДСМ. Оттаму се ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност Пионот Христијан Мицкоски повторно се сокри зад нервозни соопштенија од неговата ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски не одговори за неговата улога во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мицкоски се крие зад нервозни реакции на ВМРО-ДПМНЕ и не кажа која е алтернативата на членството во ЕУ и НАТО, реагираат од СДСМ во однос на соопштението на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За да може да учествува на каков било ТВ-дуел Христијан Мицкоски прво треба да собере храброст и да каже јасен став за најважните прашања за иднината на ...
| | веќе видена | слични

Изјава за медиуми, Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ Скопје, 13.12.2018 Почитувани новинари, почитувани граѓани, Пред насилниот упад во ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски, охрабри се, кажи јасен став, која е алтернативата на ЕУ и НАТО? Мицкоски, кажи зошто си против НАТО, зошто си против ЕУ? Освен што ги брани ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пред насилниот упад во Собранието на Република Македонија, Никола Груевски за претседател на кадровата комисија во ВМРО-ДПМНЕ го назначува Христијан Мицкоски - ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, го повика Заев на ТВ Дуел. Мицкоски ова го побара на вечерашниот протестен марш на опозициската партија. Ајде до крајот на месецов очи в ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 309 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Растот на БДП од 3 отсто во третиот квартал е доказ дека Владата ја изведе еконoмијата на прав пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: