Заев: Откако сум премиер сум немал комуникација со Груевски (видео)


– Со господинот Груевски откако сум премиер, веќе година и половина, немам контакти. Последните контакти ги имавме кога парламентот беше заробен во онаа ...
| | веќе видена | слични

Туку до македонските инститиции, му порача црногорскиот премиер Душко Марковиќ на неговиот македонски колега. Тој во интервју за црногорскта радиотелевизија ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора нема обврска да се грижи осудениот екс-премиер Груевски да не изврши бегство, туку дека тоа е задача на Македонија, рече црногорскиот премиер, Душко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Душко Марковиќ, црногорскиот премиер, му порала на неговиот македонски колега Зоран Заев дека не може да го вперува прстот кон Црна Гора за бегството на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Црногорскиот премиер, Душко Марковиќ изјави дека обврска на Македонија е да се погрижи за тоа како нејзниот екс-премиер избегал, а не на Црна Гора. Марковиќ во ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот премиер Душко Марковиќ изјави за РТЦГ дека грижата околу бегството на поранешниот премиер на државата, Груевски е на Македонија и Заев, а не на ...
| | веќе видена | слични

Коментирајќи ја изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев кој изрази чудење како четири пријателски земји на Македонија го дозволиле бегството на Груевски, ...
| | веќе видена | слични

Досегашните податоци обезбедени во предистражната постапка одат во прилог на сомнежот дека Груевски ја напуштил Македонија преку илегален премин. Наводно во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 499 | | | веќе видена

Од Основното јавно обвинителството информираат дека 22-годишниот возач кој усмрти 24-годишна девојка и повреди уште едно лице вчеравечер кај ТЦ „Сити мол“ ...
сите 160 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 353 | | | веќе видена

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов, во гостувањето во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека три месеци е идеален рок за ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Откако сум премиер сум немал комуникација со Груевски (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: