Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги поддржи уставните измени и затоа се откажа од понатамошна расправа во Собранието


Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги поддржи уставните измени и затоа се откажа од понатамошна расправа во Собранието. За нив Договорот од Преспа за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 19 октомври 2018 (МИА) – Собранието на Република Македонија доцна вчеравечер со 80 гласа „за“ ја донесе одлуката за пристапување кон измена на Уставот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за отворањето на Уставот ја условија својата ната,ошна поддршка на уставните амандмани со неколку услови. Соопштението ...
| | веќе видена | слични

39 пратеници гласаа против измените на Уставот. На барање на пратеникот Драган Данев за поименично гласање , пратениците се изјаснија кој гласал за промена на ...
| | веќе видена | слични

Во собранието се гласаше за почеток на уставните измени. Иако седницата беше закаана за 21 часот започна по 22 часот. Поради значењето на историскиот момент за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Со верба во Македонија и нејзината иднина“ е насловот на соопштението на група пратеници на ВМРО-ДПМНЕ што велат дека го прифаќаат предлогот на Владата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Вкупно во болниците во земјава се хоспитализирани 452 пациент. Овој притисок го прави огромниот број новозаболени во земјава, кој создава се поголем и поголем ...
сите 267 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 150 | | | веќе видена

„Со канцеларката на Германија, Ангела Меркел, ги поддржуваме земјите од Западен Балкан на пат кон ЕУ. Бугарија ќе продолжи да работи активно во оваа насока за ...
сите 362 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 106 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена

Откако Министерот за здравство Венко Филипче објави од него фотографија дека на партиски состанок на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со многумина други сопартијци не носи ...
сите 88 | | | веќе видена

Земјава е исправена пред еден многу неочекуван проблем, а тоа се бугарските условувања кои посегаат по македонскиот идентитет. Македонија ќе преземе интензивни ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги поддржи уставните измени и затоа се откажа од понатамошна расправа во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: