Интерпелација: Владата на ЗАЕВ најавува офанзива , ВМРО ДПМНЕ предвремени избори!


Опозициската ВМРО ДПМНЕ достави барање за интерпелација до Собранието на РМ. Според законот кога ќе се достави ИНТЕРПЕЛАЦИЈА претседателот на парламентот ...
| | веќе видена | слични

Тенкото мнозинство од 62 пратеници што ја спаси од пад владата предводена Зоран Заев, уште повеќе го вклучи алармот на премиерот дека итно му треба засилување ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев, денеска реагираше дека пратеник од оваа партија бил погрешно регистриран на листингот од ...
| | веќе видена | слични

ЗА недоверба гласаа 40, а против 62 пратеници и двајца „воздржани“. Мерал Узеири Ферати од ДПА и Реџеп Мемеди од Беса се двајцата пратеници кои гласаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 640 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 215 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интерпелација: Владата на ЗАЕВ најавува офанзива , ВМРО ДПМНЕ предвремени избори!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: