Зголемена потрошувачка на вода во Куманово


4 копии
2 копии

Среде лето, на температури повисоки повисоки од 40 степени, половина Арачиново е без вода. Оштинските власти пак вината ја најдоа кај граѓаните за кои велат ...
| | веќе видена | слични

Нам ни е сосема доволно и тоа што во него едноставно уживаме, но морето за нас прави многу повеќе од прекрасниот ефект на опуштање. Морските воздух и вода ...
| | веќе видена | слични

Рекордна потрошувачка на вода беше регистрирана викендот во Битола кога беа измерени 40 степени Целзиусови. Од јавното претпријатие „Водовод“ соопштија дека се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 622 | | | веќе видена

Заменик помошникот на државниот секретар на САД за европски и евроазиски прашања и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар, денеска ќе ...
сите 131 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 357 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 207 | | | веќе видена

За да не запрат тенедерите и богатењето на кланот на власт, Зоран Заев ја стави и својата партија во заложништво. Спремен е да прифати се што ќе му се стави на ...
сите 125 | | | веќе видена

Хјустон Рокетс имаше катастрофален биланс на стартот на НБА сезоната, но полека почнува да се искачува на табелата, пред се благодарение на победничката низа ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемена потрошувачка на вода во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: