Страшна сообраќајка кај Железничка - тројца во болница

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која предмалку се случила кај Железничката станица во Скопје. Како што дознава Курир , учествувале автомобил „Голф“ со велешки регистерски ознаки и автомобил „Сеат“. Повредените лица со возило на Итна медицинска помош се пренсени во ГОБ „Св. Наум Охридски“ но засега нема детали за карактерот на повредите. Повеќе детали се очекува да бидат познати подоцна.
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице е убиено, а две се потешко ранети во пукотници кои вечерва се случиле во центарот на Белград. Според информациите на српски „Курир“, убиен е Александар Станковиќ, познат како Сале Мутави, еден од водачите на навивачите на Партизан и еден од трите лица коиго нападнале директорот на клубот Милош Вазура. Станковиќ за десетина дена требало да се ожени, пишува весникот. Во моментот бројни полициски сили вршат увид на местото, а повредените се пренесени во Ургентен центар.
| | веќе видена | слични

Три патнички возила се судрија во непосредна близина на клучката кај Боговиње на автопатот Тетово-Гостивар. Првичните сознанија се дека причината за оваа сообраќајна несреќа е неприлагодена брзина. Во трите возила имало вкупно 7 патници и за среќа никој не е повреден. Сообраќајот се пренасочува од клучката кај Жеровјане и се одвива по спореден пат. Јавен обвинител веќе е пристигнат на местото и ги утврдува причините и околностите за несреќата.
| | веќе видена | слични
5 копии

Во сообраќајната несреќа која во понеделникот се сличи на автопатот Велес - Скопје, во која учествуваа пет патнички возила, едно лице е тешко повредено, додека другите патници по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Како што беше информирано во понеделникот, околу 9,30 часот на автопатот Велес-Скопје, на околу 400 метри пред наплатната рампа „Отовица“, се случи сообраќајна незгода во којашто учествувале автомобил „мазда“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Р.Р. (63) од Прилеп, џип „опел фронтера“ со велешки регистарски ознаки управуван од М.Н. (52) од Кавадарци, автомобил „мерцедес“ со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од Р.Т. (22) од Кавадарци, „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од К.Н. (37) од Прилеп и „волво“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Т.Р. (53) од Кавадарци. По незгодата, со возила на Итна медицинска помош, во Општа болница Велес биле пренесени седум учесници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 09.30 часот на автопатот Велес-Скопје, на околу 400 м. пред наплатната рампа „Отовица“, се случила сообраќајна незгода помеѓу „Мазда“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.Р. (63) од Прилеп, „Опел Фронтера“ со велешки регистарски ознаки управувано од М.Н. (52) од Кавадарци, „Мерцедес“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Р.Т. (22) од Кавадарци, „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Н. (37) од Прилеп и „Волво“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Т.Р. (53) од Кавадарци. По незгодата, со возила на Итна медицинска помош, во Општа болница Велес биле пренесени седум учесници во сообраќајната незгода од кои тешки телесни повреди се констатирани кај возачот Р.Р., додека на останатите им биле констатирани телесни повреди и по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС за БПС Велес.
| | веќе видена | слични
13 копии

Седум лица од кои едно потешко се повредени во верижниот судир кој вчера околу 9:30 часот се случил на автопатот Велес-Скопје на 400 метри пред наплатната рампа Отовица. Во несреќата учествувале пет автомобили: „Мазда“ управувана од прилепчанецот Р.Р. (63), „Опел“ сопственост на правно лице управуван од М.Н. (52) од Кавадарци, „Волво“ управувано од 53 годишниот кавадарчанец Т.Р., „Мерцедес“ кој го возел Р.Т. (22) од Кавадарци и „Голф“ управуван од К.Н. (37) од Прилеп. Во несреќата со повреди се здобиле седум лица, од кои возачот на „Маздата“ Р.Р. заработи тешки повреди. Повредените се пренесени во велешката болница, а полицијата на местото на несреќата извршила увид. ФОТО: Утрински весник
| | веќе видена | слични
10 копии

На автопатот Велес-Скопје, на околу 400 метри пред наплатната рампа „Отовица“, вчера во 09.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу пет патнички моторни возила при што се повредени седум лица. МВР денеска соопшти дека се судриле патничко моторно возило „Мазда“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.Р. (63) од Прилеп, патничко моторно возило „Опел Фронтера“ со велешки регистарски ознаки управувано од М.Н. (52) од Кавадарци, патничко моторно возило „Мерцедес“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Р.Т. (22) од Кавадарци, патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Н. (37) од Прилеп и патничко моторно возило „Волво“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Т.Р. (53) од Кавадарци. По незгодата, со возила на Итна медицинска помош, во Општа болница Велес биле пренесени седум учесници во сообраќајната незгода од кои тешки телесни повреди се констатирани кај возачот Р.Р., додека на останатите им биле констатирани телесни повреди и по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР денеска соопшти дека се судриле патничко моторно возило „Мазда“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.Р. (63) од Прилеп, патничко моторно возило „Опел Фронтера“ со велешки регистарски ознаки управувано од М.Н. (52) од Кавадарци, патничко моторно возило „Мерцедес“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Р.Т. (22) од Кавадарци, патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Н. (37) од Прилеп и патничко моторно возило „Волво“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Т.Р. (53) од Кавадарци. По незгодата, со возила на Итна медицинска помош, во Општа болница Велес биле пренесени седум учесници во сообраќајната незгода од кои тешки телесни повреди се констатирани кај возачот Р.Р., додека на останатите им биле констатирани телесни повреди и по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС за БПС Велес.
| | веќе видена | слични

Страотна сообраќајка се случи вчера на автопатот Велес - Скопје, кога се судриле повеќе возила. Пет автомобили учествувале во страотната несреќа во која со повреди завршиле седум лица. Едно лице завршило со потешки повреди.
| | веќе видена | слични

Во несреќата учествувале пет автомобили: „Мазда“ управувана од прилепчанецот Р.Р. (63), „Опел“ сопственост на правно лице управуван од М.Н. (52) од Кавадарци, „Волво“ управувано од 53 годишниот кавадарчанец Т.Р., „Мерцедес“ кој го возел Р.Т. (22) од Кавадарци и „Голф“ управуван од К.Н. (37) од Прилеп. Во несреќата со повреди се здобиле седум лица, од кои возачот на „Маздата“ Р.Р. заработи тешки повреди. Повредените се пренесени во велешката болница, а полицијата на местото на несреќата извршила увид. ФОТО: Утрински весник
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 596 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшна сообраќајка кај Железничка - тројца во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: