Детали за тешката сообраќајка кај Велес: Повредени седум лица

5 копии
2 копии

Вчера во 09.30 часот на автопатот Велес-Скопје, на околу 400 м. пред наплатната рампа „Отовица“, се случила сообраќајна незгода помеѓу „Мазда“ со прилепски ...
| | веќе видена | слични
10 копии
10 копии

На автопатот Велес-Скопје, на околу 400 метри пред наплатната рампа „Отовица“, вчера во 09.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу пет патнички моторни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во несреќата учествувале автомобили „хјундаи латра“ управувана од 73 годишен  скопјанец , „дајхатсу“ управувано од скопјанка  и две момчиња на возраст од 27 и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 512 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Kај 127 лица заразени од коронавирусот ковид-19 се присутни коморбидитети, односно хронични здравствени состојби, се наведува на заклучно со податоците за ...
сите 209 | | | веќе видена

Една медицинска сестра и двајца техничари од Општа болница Куманово вчера биле потврдени како позитивни на коронавирусот. Како што пренесе ТВ Алфа, повикувајќи ...
сите 290 | | | веќе видена

Кризниот штаб во Тетово бара владата да воведе превентивни мерки од Ковид-19 слични на рестрикциите што се во сила во Куманово. Барањето го темелат на фактот ...
сите 197 | | | веќе видена

Нашето зачленување во НАТО е еден од трите најважни моменти во поновата историја, од нашата независност до денес, изјави претседателот на државата Стево ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детали за тешката сообраќајка кај Велес: Повредени седум лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: