Интер победи во Дербито на Италија (видео)


9 копии

Актуелниот шампион Јувентус и сезонава е главен фаворит да ја освои титулата во Серија А и единсвено Наполи може да ја загрози доминацијата на „старата дама“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Охрид, 29. септември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро и натаму е под просекот за овој период од годината. Според денешните мерења на ...
сите 183 | | | веќе видена

Нема да има компромис во делот на одлуките на Владата за цените на прехранбените производи. Очекуваме сите производители, дистрибутери и увозници да ги намалат ...
сите 234 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски и рускиот активист Алексеј Навални се во трка за годинешната Нобелова награда за мир иако нивните шанси се неизвесни ...
сите 94 | | | веќе видена

Бројот на загинати во експлозија и пожар во складиште за гориво во Нагорно Карабах се искачи на 170, соопштија денеска официјални лица, пренесува Ројтерс ...
сите 223 | | | веќе видена

Во голема акција на полицијата во Белград се запленети речиси 200 килограми синтетичка дрога, а десетина лица се уапсени, дознава „Танјуг“. Уапсените се ...
сите 44 | | | веќе видена

Во Министерството за одбрана вечерва беше одбележано 30- годишноto партнерство меѓу Армијата на Република Северна Македонија и Националната гарда на Вермонт. ...
сите 131 | | | веќе видена

СВР Скопје – Единица за недозволена трговија поднесе кривична пријава против М.М.(60) и Б.М.(35), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер победи во Дербито на Италија (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: