Само еден клуб во Италија може да се натпреварува со Јувентус, тврди поранешен тренер на „старата дама“


Актуелниот шампион Јувентус и сезонава е главен фаворит да ја освои титулата во Серија А и единсвено Наполи може да ја загрози доминацијата на „старата дама“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Горан Пандев направи гаф и со пцости му се нафрли на судијата Масимилијано Ирати, што го чинеше директен црвен картон на дуелот против Пескара и позиција број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 269 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само еден клуб во Италија може да се натпреварува со Јувентус, тврди поранешен тренер на „старата дама“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: