По четири години чекање Интер ја сруши „старата дама“


Македонскиот интернационалец Горан Пандев ги брани боите на Џенова оваа сезона во најсилното италијанско фудбалско првенство. Во продолжение дознајте кои се ...
| | веќе видена | слични

Кога потпиша за Палермо во јануари, Илија Несторовски беше целосна мистерија за навивачи на Палермо, но со двата гола за три дена сега е во центарот на ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот шампион Јувентус и сезонава е главен фаворит да ја освои титулата во Серија А и единсвено Наполи може да ја загрози доминацијата на „старата дама“, ...
| | веќе видена | слични

Поминаа вкупно пет кола од најсилното италијанско фудбалско првенство… Составот на Палермо вчера на Бергамо го забележа првиот триумф сезонава благодарение на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски за само три дена стана главна приказна во италијанските медиуми. Во неделата тој го постигна својот првенец во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ јасно ги исцрта црвените линии за уставните измени и од тоа нема отстапување, вели пратеникот и координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 156 | | | веќе видена

Јавноста е вознемирена од последните престрелки на јавни места после оној инцидент во трговскиот центар „Ист Гејт“ во кој беше стрелано кон Раде Трајчевски – ...
сите 48 | | | веќе видена

Повеќе од две години булеварот „Борис Трајковски“ стои нечепнат од страна на Град Скопје. Претходниот градоначалник Петре Шилегов, го започна проширувањето во ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека според проценките на неговите служби, можеби ќе се потрошат половина од средствата предвидени за ...
сите 180 | | | веќе видена

Костадин Ацевски, директорот на „Македонија пат“ денеска претпладне објкави дека сите магистрални и регионални патишта се исчистени и проодни. „После многу ...
сите 169 | | | веќе видена

Дојдов за да се пласираме, а не да барам изговори ако не го сторевме тоа. И вистинската работа почнува сега, сега навистина можам да работам, рече Спалети, кој ...
сите 136 | | | веќе видена

Неодамна поставениот 15-метарски крст на Попова Шапка е поставен без дозвола од Општината Тетово. Црковниот совет тоа не го негира, бидејќи како што соопштува, ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По четири години чекање Интер ја сруши „старата дама“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: