Икарди продолжува со Интер, цената му скока на 100 милиони евра


Македонскиот фудбалер со Палермо се подготвува за новиот предикзвик во Серија А… В сабота од 18:00 часот на стадионот „Ренцо Барбера“ ќе го пречекаат првакот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога потпиша за Палермо во јануари, Илија Несторовски беше целосна мистерија за навивачи на Палермо, но со двата гола за три дена сега е во центарот на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот интернационалец Горан Пандев ги брани боите на Џенова оваа сезона во најсилното италијанско фудбалско првенство. Во продолжение дознајте кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан за односите помеѓу Бугарија и Македонија и барањето на источниот сосед да го измениме Уставот за да ги продолжиме преговорите со ЕУ, шефот на руската ...
сите 525 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 106 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Икарди продолжува со Интер, цената му скока на 100 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: