Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна авионот


Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништил авионот Втората ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германската авиокомпанија „Луфтханза“ соопшти дека не била должна да ги информира националните воздухопловни власти за депресијата на Андреас Лубиц, копилотот ...
| | веќе видена | слични

Весникот „Велт“ ја цитира Федералната воздухопловна служба дека не била информирана за депресијата, која пред неколку години му била дијагностицирана на Лубиц. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција ја заврши потрагата по телата на жртвите во авионот на „Герман вингс“, кој неодамна се урна во француските Алпи, соопштија официјални претставници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француските власти соопштија дека завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во катастрофата на авионот на „Џерман вингс“, кој се ...
| | веќе видена | слични

Лекарите на авиокомпанија “Луфтханза” ги прекршиле правилата, бијдеќи не го информирале Федерално управување за цивилна авијација во Германија за депресијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна авионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: