Трагедија во Рига: од уривање на покрив загинаа 49 лица, а 50 се под урнатините (видео))


Бројот на загинатите при уривањето на покрив од супермаркетот во Рига се искачи на 49, додека 38 луѓе се повредени, а 30 се уште се под урнатините. -Засега ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
2 копии

Владата на Летонија прогласи тридневна жалост поради трагичната смрт на десетици луѓе при уривање на кровната конструкција на еден трговски центар во Рига. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 437 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 353 | | | веќе видена

Диего Марадона почина вчера на 60 година во својот дом во Буенос Аирес. Целиот свет го потресе веста од Аргентина дека Марадона починал, и за жал набргу потоа ...
сите 236 | | | веќе видена

И портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска застана во одбрана на Зоран Заев. Она што ја разликува од другите приврзаници на Заев е што таа не го брани ...
сите 136 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија во Рига: од уривање на покрив загинаа 49 лица, а 50 се под урнатините (видео))

Од:
До кого (е-маил):
Порака: