Купот за Тетекс

Гостите од Тетово од самиот старт на натпреварот имаа одлична контрола на топката постепено наметнувајќи го својот концепт и начин на игра. Иако првите 45 ...
| | веќе видена | слични

Тетекс се запишаво историјата како десетти куп-победник во Македонија, со триумфот над Работнички со 3-2 Тетово е фудбалскиот бастион на Македонија во оваа ...
| | веќе видена | слични

ФИНАЛЕТО ОД ФУДБАЛСКИОТ КУП НЕ ДОНЕСЕ ВОЗБУДУВАЊА Прволигашот од Тетово со победата над актуелниот бранител на трофејот Работнички од 3-2 е десеттиот тим кој ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската екипа Тетекс за првпат во својата историја го освои Купот на Македонија. Со ова и вториот трофеј за сезонава заминува во Тетово откако Ренова веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Купот за Тетекс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: