Вистинското лето започнува од сабота


Температурата ќе се движи од 20 до 30 степени. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Времето во петок претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд во северозападните, западните, како и ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија во петок претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд во северозападните и крајните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистинското лето започнува од сабота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: