Не очекува топол летен викенд

10 копии
2 копии

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Максималната дневна температура ќе биде до 32 степени. Во Скопје слично време со температури од 24 до 30 степени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, освен на планинските делови каде ќе има појава на мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од ...
| | веќе видена | слични

Ќе дува слаб ветер, а УВ индексот ќе биде 8. Температурата ќе достигне до 33 степен. Во Скопје слично време со максимална температура до 31 степен.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не очекува топол летен викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: