Сенки

Актерот Вин Дизел на својот Фејсбук профил објави фотографија од него и неговиот неодамна починати пријател Пол Вокер. „Имаше моменти во кои знаевме да се ...
сите 6 | | | веќе видена

На иницијатива на ски-центарот „Заре Лазаревски“, поддржана од Министерството за образование и наука, ски-карта за студент ќе чини 30 отсто помалку од обичните ...
сите 46 | | | веќе видена

Највисоките свештени лица на афро-кубанската религија Сантерија, познати како балалави, предупредиле денес, на нивниот традиционален новогодишен ритуал, дека ...
сите 18 | | | веќе видена

Кинескиот брод синоќа ги префрли евакуираните 52 патници на австралискиот мразокршач „Аурора Аустралис“, по што и самиот западнал во проблеми со мразот. Поради ...
сите 17 | | | веќе видена

Одложени и откажани се илјадници летови. Првата зимска бура во 2014 донесе ниски температури и силни ветрови кои дуваат од долината на Мисисипи до брегот на ...
сите 48 | | | веќе видена

Болничарот на Итна помош, кој на 29 декември минатата година се разнесе со бомба на железничката станица во Волгоград, и уби 18 и рани 36 лица, во јули 2012 ...
сите 3 | | | веќе видена

-Ивона и Данило беа најдобри пријатели. Таа вечер излогоа на прошетка и повеќе не се вратија. Во една секунда не напуштија и двајцата. Незнам како понатаму ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајката на покојниот Мајкл Џексон е обвинета дека сакала да извлече пари од обожавателите на пејачот. Кетрин Џексон на интернет собирала донации, тврдејќи дека ...
| | веќе видена

next